"Delfi": Bankininko ir jo kliento pokalbio įrašas kelia aistras dėl teisėtumo

http://g4.delfi.lt/images/pix/300x188/20898865/file45992593_9c794d4c.jpgDNB ir verslininko ginče dėl už paskolą įsigytų sudėtingų investicinių produktų yra pateikta įdomių įrodymų – vienas iš banko darbuotojų teismui pristatė garso įrašą, kuriame teigia užfiksavęs pokalbį su klientu. Verslininką atstovavęs teisininkas sako esąs apstulbęs – įrašas darytas neįspėjus privačiose kliento patalpose. Bankas įrašymo aplinkybių nekomentuoja ir sako, jog jame atsispindi bylai reikšmingos aplinkybės.

DELFI skelbė, jog į teismus apie 40 investuotojų kreipėsi siekdami įrodyti, kad bankas nepakankamai jiems paaiškino prisiimamą riziką už fiksuotas palūkanas skolindamas lėšų ir leisdamas tame pat banke įsigyti obligacijų kintamomis palūkanomis - dėl to investavusieji patyrė nuostolių. Sausį skelbta, kad bankui yra priimtos mažiausiai trys nepalankios nutartys, planuojama jas skųsti.

Asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę“ žiniomis, dėl DNB banko išleistų obligacijų Lietuvos teismuose šiuo metu iš viso nagrinėjama ne mažiau kaip 10 bylų, o mažiausiai viena byla dėl analogiškų patronuojančio DNB banko platintų investicinių produktų yra pasiekusi Norvegijos Aukščiausiąjį teismą.

2012 m. sausio 20 d.

Plačiau apie tai:
http://verslas.delfi.lt/business/bankininko-ir-jo-kliento-pokalbio-irasas-kelia-aistras-del-teisetumo.d?id=54439361Komentarai