"Delfi": DNB ir verslininko ginče neteisėtai nurašyti 20 tūkst. Lt

http://g1.delfi.lt/images/pix/300x188/ba2c603/file54832239_24010cea.jpgĮ DNB ir verslininko ginčą dėl už banko paskolą įsigytų sudėtingų investicinių produktų turėjo įsikišti ir vartotojo interesus apginti Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VTAT). Taip klientui pavyko išvengti dirbtinai sudarytos didesnės nei 20 tūkst. Lt skolos, delspinigių ir palūkanų.

VTAT nustatė, jog bankas neteisėtai panaudojo kliento kredito limitą ir juo padengė verslininko įsipareigojimus pagal Skolinimo obligacijų apmokėjimo sutartį (SASO), dėl kurios teisėtumo vis dar vyksta teisminis ginčas. Tuomet bankas kliento pervestas lėšas už būsto paskolą panaudojo padengti skolai, susidariusiai kredito sąskaitoje, kaip nustatė VTAT, „pagal neteisėtai paties banko sukurtą kredito linijos prievolę“ ir taip ėmė formuotis antra skola – jau už būsto paskolą.

Verslininkas, kurio vardas ir pavardė redakcijai žinoma, apie šiuos neteisėtus veiksmus pirmiausiai pranešė bankui, tačiau nesulaukęs jo veiksmų, kreipėsi į VTAT, kuri tokį banko elgesį pripažino neteisėtu. Bankas panaikino sudarytą skolą, sugrąžino nuskaičiuotus pinigus, anuliavo priskaičiuotas palūkanas ir delspinigius bei neginčijo tarnybos sprendimo.

2012 m. sausio 29 d.

Plačiau apie tai:
http://verslas.delfi.lt/business/dnb-ir-verslininko-gince-neteisetai-nurasyti-20-tukst-lt.d?id=54832171Komentarai