A. Bosas teisme iškovojo pergalę prieš banką „DNB Nord“

Vilniaus apygardos teismas išnarpliojęs verslininko Antano Boso pretenzijas bankui „DNB Nord“ (dabar DNB) pirmadienį paskelbė, kad patenkina ieškinį, o sutartys su banku turi būti panaikintos.

A. Bosas teigė, kad bankas jam nepaaiškino apie galimą riziką, o jis sutartį su "DNB Nord" pasirašė ne iki galo ją išsistudijavęs.

A. Bosui teismas priteisė 289 tūkst. 749 litus ir 43 centus. Nuo šios sumos taip pat bus mokamos 5 procentų palūkanos. Jos skaičiuojamos nuo dienos, kai verslininkas kreipėsi į teismą iki ši nutartis įsiteisės. A. Boso naudai iš "DNB Nors" priteista ir 30 tūkst. litų žyminio mokesčio.

Verslininkas iš viso iš banko reikalavo beveik 408 tūkst. litų. Tiek nuostolių jis teigė patyręs, kai bankas jo neįspėjo apie galimą riziką.

Teismas nutarė, kad A. Bosas buvo suklaidintas. Nors savo skunde jis teigė, kad tai padaryta sąmojingai, veiksmas tokų veiksmų neįžvelgė. "Atsakovai (bankas „DNB Nord“) suklaidino ieškovą dėl galimų rizikų ne dėl sąmojingų veiksmų, o dėl to, kad nepagalvojo, kad rizikų gali būti", - skelbiama teismo nutartyje.

Pats A. Bosas išklausyti nutarties neatvyko, tačiau ją plojimais pasitiko grupelė vyriškių, kurie teigė lygiai taip pat suklaidinti banko, kaip ir žinomas verslininkas. Jų teigimu, iš viso į banko pinkles yra patekę 640 žmonių, A. Bosas yra trečiasis laimėjęs bylą prieš "DNB Nord" banką.

Šią teismo nutartį per 30 d. galima apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

A. Bosas tvirtino, kad bankas jį apgavo, esą 2007 metais, jis įsigydamas obligacijų „DNB Nord“ banke tikėjosi kelių milijonų pelno, tačiau patyrė tik didelius nuostolius.

Verslininko teigimu, „garantuotą pelną“ jam įkyriai siūlė pats bankas, aiškindamas, kad bet kokiu atveju jam 1 procentas nuo investuotos sumos yra garantuotas.

Šaltinis: "Lietuvos rytas"
Asta Kuznecovaitė 2012-04-16 22:30
Plačiau skaitykite: http://www.lrytas.lt/-13345757851332963162-a-bosas-teisme-iškovojo-pergalę-prieš-banką-dnb-nord-papildyta.htmKomentarai